Jaký byl můj rok 2022 a co plánuju v tom novém?

Už nějakou dobu si ten uplynulý rok rekapituluju v myšlenkách a pokaždé mi vyplave nějaká další a další vzpomínka, a tak jsem si řekla, že by byla škoda si to všechno nesepsat. Jako malá a pak i dospívající holka jsem si psala takový stručný deník, taky jsem ráda fotila a tvořila fotoalba, která byla takovou jeho obdobou. Bavilo mě si jimi listovat, vzpomínat, porovnávat, reflektovat. A tak jsem si řekla, že si teď místo deníku budu psát alespoň ročník! :-)

Jaký tedy byl ten uplynulý?

Vzpomínám si, že začátek roku pro mě nebyl úplně jednoduchý. Měla jsem za sebou první půlrok podnikání, všechno se teprve velmi pomalu rozjíždělo a nevěděla jsem do čeho se pustit dřív. A tak jsem chvíli přešlapovala na místě a hledala inspiraci a taky odvahu. V únoru nás všechny silně zasáhla válka na Ukrajině. Nikdy nezapomenu na to, jak jsme seděli s mým mužem v kuchyni a šokovaní sledovali zprávy, zatímco naše holky ležely vedle v obýváku s cov.idovou horečkou a koukaly na pohádky. Atmosféra strachu a obav z budoucnosti houstla čím dál víc a bylo mi úzko při pomyšlení na všechny ty ženy, které nosí své děti pod srdcem nebo čerstvě prožívají svou mateřskou zkušenost a přišly o pocit bezpečí. 

Tehdy vysílala Ingrid Dach svůj kongres o tom, jak se podnikatelsky postavit k náročné situaci, jak využít svůj potenciál, svůj um a téma k pomoci druhým. A mně to docvaklo! Vždyť mám v rukou skvělý nástroj – cvičení! Když čelíme nějakým těžkým životním situacím, které přicházejí z vnějšího světa, pomůže nám nejvíc ukotvit se ve svém středu. Stres, strach, úzkost, neklid se ukládají v našem těle a důsledkem bývá často přetížení, stažení a následně bolest. Cvičení dokáže krásně tyto emoce uvolnit a s nimi i veškeré tělesné a psychické napětí. 

A tak vznikl nápad na online výzvu pro těhotné ženy a ženy po porodu Zpátky k sobě. Vymyslela jsem témata cvičení a celý koncept a vypustila ji do světa. Všechny lekce jsem tvořila v průběhu a i když jsem se obávala, že výzvu budu muset v půlce přerušit kvůli nemoci, nakonec jsem ji dokončila. Ze 130 přihlášených žen a jejich zpětných vazeb jsem měla obrovskou radost. A cítila jsem velkou motivaci pokračovat s těmi, které o to stály, i dál. Těhulkám jsem mohla nabídnout svůj online kurz vytvořený v předešlém roce, ale co maminkám po porodu?

No a tak jsem do toho skočila po hlavě znovu! Zrodil se nápad na další laskavou výzvu, tentokrát pro ženy po porodu, kterou jsem nazvala Zpět do svého těla. I když to na začátku vypadalo jen na pár účastnic, nakonec se jich přihlásilo 20 a byla to moc fajn. Pro mě to znamenalo spoustu práce, ale práce, která mě moc bavila a naplňovala. Opět jsem tvořila za pochodu, ale dbala na to, aby měla výzva kvality kurzu a zahrnovala i vzdělávací část a nějaké užitečné bonusy. Povedlo se a já se radovala z krásných recenzí, které mi na výzvu přicházely.

Na jaře mi vstoupila do cesty nabídka spolupráce se studiem MamiGym, do kterého jsem se hned zamilovala. Jeho zakladatelka Kristy mě oslovila kvůli vedení kurzů poporodního a těhotenského cvičení, které jsem stihla za loňský rok odučit čtyři. Potkala jsem spoustu úžasných žen – maminek i lektorek a těším se na další. S týmem MamiGym jsme se účastnily několika živých akcí, např. Festivalu o těhotenství, porodu a rodičovství nebo Festivalu volného času, kde jsme měly možnost nejen šířit osvětu ohledně zdravého pohybu v těhotenství a po porodu, ale také prostřednictvím základní diagnostiky a praktických tipů na cviky a zdravé držení těla pomoci desítkám maminek.

Jsem vděčná za všechny ty úžasné ženy, které jsem měla možnost na skupinových i individuálních lekcích poznat. I díky nim jako lektorka můžu růst. Vztah lektorky a klientky totiž vnímám jako oboustranný, nevidím sebe jako učitelku, která se vám snaží předat informace o fungování těla a zdravém pohybu a ukázat vám, jak na to. Ale spíše jako průvodkyni na vaší cestě za zdravým tělem, která vám ukáže správný směr, motivuje vás, abyste to nevzdaly po pár kilometrech, a podpoří vás, když to budete potřebovat.

I já jsem na své podnikatelské cestě cítila potřebu mít vedle sebe někoho, o koho se můžu opřít. Kdo je na té cestě o něco dál, už ji má prošlapanou a ví, jak se na ní udržet a užít si ji. A tak jsem moc ráda, že na mě v květnu na sítích znovu vyskočila Inka, tentokrát se svým kurzem o hvězdných kampaních, který mě hodně naučil. Její odvaha a nezdolná energie, s níž šla do živé akce pro nás ženy-podnikatelky uspořádané v Brně byla prostě nakopávací.

Díky ní jsem se pustila do další práce a na podzim vytvořila minikurz pro maminky po porodu Jak na ploché bříško a záda bez bolesti, do kterého se přihlásilo přes 900 žen! Přiznám se, že když se se mnou v následném kurzu poporodního cvičení rozhodlo pokračovat jen 10 účastnic, byla jsem zklamaná. Hledala jsem chyby a přemýšlela, co jsem měla udělat jinak a lépe. Pak mi ale začaly chodit zpětné vazby na minikurz, které byly fakt krásné, a tak kdo ví? Možná nebyl před Vánoci ten správný čas a “příště to bude lepší”, jak s oblibou u nás v rodině říkáme.

Takže 10 žen chce pokračovat ve cvičení se mnou? Představila jsem si těch 10 holek-maminek, které se těší na cestu navracení se zpět do svého těla. Vždyť je to boží! Bude to taková malá skupinka, vzájemně se poznáme a užijeme si to. Budu mít na ně víc času a vyzkouším si konečně i živě streamované cvičení a další nové věci! Rozhodla jsem se holt vidět sklenici poloplnou a snažím se na to myslet i nadále. Ostatně, jak nás učí Inka: „Všechno je výhoda!“

Krom toho, že jsem podnikatelka a lektorka, jsem také máma, partnerka, dcera, sestra,… kamarádka. Společně strávený čas s mým mužem, dětmi i širší rodinou a přáteli je pro mě důležitý a jsem ráda, že jsme si ho v loňském roce užili, jak jen jsme mohli. Velkou část léta jsme strávili v mém rodném kraji na Moravě a vyplnili ho výlety, koupáním, procházkami (hlavně v přírodě), lenošením na zahradě a setkáváním u dobrého jídla (to my rádi! :)). Po skončení letní výzvy pro maminky, kterou jsem uspořádala na přelomu července a srpna, jsem se strašně těšila na alpský trail s mojí “best mountain kámoškou” Janou. Hory jsou naše vášeň a sbalit batoh, nasadit pohorky a vyrazit za dobrodružstvím asi jen tak něco nepřekoná. A že jsme si toho dobrodružství tentokrát užily až moc, ale o tom třeba někdy jindy! ;-) Podzim nám pak přinesl ještě jednu výzvu, Vysoké Tatry a další kilometry horskou přírodou.

Možná to zní jako parádní jízda, ale věřte, že i tahle cesta mým rokem 2022 měla pár temných uliček. Byly chvíle, kdy se mi nedařilo (zlobily mě technikálie, děti byly dlouho nemocné, cítila jsem se zahlcená sociálními sítěmi), chyběla mi motivace a měla jsem chuť to celé zabalit. Člověk má tendenci s odstupem na to těžké zapomínat, ale já si tyhle propady ke konci roku ráda připomněla. Díky nim totiž vím, že až zase do nějaké té temné uličky zabloudím, i když se mi bude zdát dlouhá a bezvýchodná, nakonec se z ní vymotám. Doufám. Snad… ;-)

Co plánuju v tomto roce?

Do nového roku jsem vplula celkem energicky, myslím, že velký podíl na tom měly skvělé „nakopávací“ marketingové přednášky od Sigrun a Inky, které jsem sledovala o Vánocích. Vypustila jsem znovu svou výzvu pro těhulky a ženy po porodu, tentokrát jako 4týdenní a rozšířila ji o živá cvičení a vzdělávací příspěvky. Přihlásilo se 52 žen a já se raduju z příjemné atmosféry v naší facebookové skupině a z nadšených komentářů.

Zároveň jsem se pustila do tvorby nových kabátků pro své online kurzy. Postupně je chci přesunout do členských sekcí a doplnit o nová videa a další bonusy. Podařilo se mi konečně 5týdenní výzvu poporodního cvičení Zpět do svého těla zpřístupnit nastálo, takže si ji může každá žena pořídit, kdykoliv bude potřebovat, stejně jako je tomu u kurzu pro těhotné Jsem v tom! Od hlavy až k patě :). Alespoň dvakrát do roka pak bude možné absolvovat kurzy s mojí intenzivní podporou a podporou ostatních žen ve facebookové skupině. To mě totiž moc baví a je vidět, že většině žen taková motivace hodně pomáhá.

Stejně jako v minulém roce i letos plánuju investovat co nejvíce do svého vzdělávání, to mi dává obrovský smysl. Minulý týden jsem se zúčastnila semináře o využití rebozo šátku v péči o těhotné ženy a maminky pod vedením porodní asistentky Kristiny Zemánkové, průběžně studuju 4týdenní kurz Vědomého tejpování manželů Štědrákových a snažím se rovnou trénovat tuto techniku v praxi. Chystám se na další semináře a kurzy Školy pánevního dna Renaty Sahani, IQ Pohyb Akademie, GroofyCentra komplexní péče Roseta. V oblasti podnikání jsem navázala spolupráci s akademií M.arter, která s heslem „rodičovská není brzda“ pomáhá ženám plnit si své pracovní sny. Díky Kristy z MamiGym jsem se přihlásila také do programu Akademie pro začínající podnikatelky a pokud mě do něj přijmou, bude to další úžasná vlna inspirace a podpory. S týmem MamiGym jsme se také přihlásily do programu Erasmus Sport a jestli se zadaří, vyjedeme na zkušenou do zahraničí. Tak nám držte palce! ;-)

Kde se můžeme potkávat?

V MamiGym nám odstartovaly další kurzy poporodního cvičení, do kterých vás srdečně zvu. Ten můj běží v úterý od 10:45 a pokud to na Prahu 13 nemáte daleko, určitě si přijďte s námi zacvičit. Z krásného prostředí studia a jeho vybavení pro vás i vaše děti budete nadšené! A máte-li to blíž spíše do centra, pak zavítejte do HitFitness Flora, kde se každé pondělí od 19 h věnujeme Pilates. Utvořilo se nám takové „zdravé jádro“ žen, které chodí cvičit pravidelně a postupně se k nám přidávají další. Skupina je různorodá věkově i pokročilostí, a tak je úplně běžné, že nabízím různé varianty cviků tak, aby ženám vyhovovaly, a zároveň, aby pro ně lekce měla flow a bavila je.

Pokud vás láká osobní spolupráce a rády byste se nechaly opečovat zdravým a funkčním pohybem, ať už v těhotenství nebo po porodu, nabízím jedno volné místo na individuální lekce v centru Prahy (více info najdete zde). Jinak budu moc ráda, když mi zachováte přízeň na mé facebookové sránceinstagramovém profilu, kam se snažím dávat pravidelně hodnotný a inspirativní obsah k tématu mateřství a zdravého pohybu a životního stylu.

Děkuju, že tu jste, moc si toho vážím! Přeji vám, ať se máte v tomto roce krásně a když se zrovna krásně mít nebudete, abyste si vzpomněly, že i to je pro nás důležité, že je to přirozené a hlavně dočasné. Nic netrvá věčně a nad každým temným údolím jednou vysvitne slunce! Pak jde jen o to, dovolit si to teplo a světlo bezprostředně užít. To je i moje výzva…

S láskou Míša.

Jsem lektorkou Pilates a autorkou kurzu těhotenského cvičení Jsem v tom! Od hlavy až k patě:) a poporodního cvičení Zpět do svého těla. Specializuji se na cvičení v těhotenství a po porodu. Pomáhám nastávajícím maminkám, aby se ve svém rychle se měnícím těle cítily co nejpříjemněji a aby se díky velmi účinné metodě cvičení dobře připravily na porod. Po porodu aby se chytře a s respektem ke svému tělu dostaly znovu do kondice a mohly si naplno užívat nejenom mateřství, ale i své oblíbené aktivity. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.