4týdenní laskavá výzva pro ženy po porodu

ZPĚT DO SVÉHO TĚLA

Chcete po porodu zdravě zpevnit své tělo a dostat se do kondice?

Ráda byste zpět ploché bříško, záda bez bolesti, silné a pružné pánevní dno?

Pak se přidejte do výzvy, která je určena:

 • ženám po 6nedělí
 • ženám po vaginálním porodu i porodu císařským řezem
 • všem ženám (jakkoliv dlouho) po porodu, které to chtějí vzít od základů a cítit se ve svém těle dobře ;)

Další běh je v plánu na jaře.

Ženské poporodní tělo potřebuje speciální péči

Máte za sebou porod a ráda byste se dostala zase do formy. Chcete zpět své ploché bříško, pružné a funkční pánevní dno a cítit se zase fit. Možná jste byla před těhotenstvím zvyklá cvičit a sportovat, a tak se na to vrhnete stejně jako předtím. S největší pravděpodobností ale zjistíte, že to stejně jako předtím zkrátka nepůjde. 

Ušetřete si zklamání a předejděte škodám, které byste mohla na svém těle nevědomky napáchat. Ženské tělo potřebuje po porodu speciální péči a čas. Je důležité začít ho vracet zpátky do osy, ze které se během těhotenství vychýlilo (změnilo se těžiště těla a zakřivení páteře) a zpevňovat svůj střed těla zevnitř směrem na povrch.

Obzvlášť důležité je to v případě, že máte diastázu (rozestup přímého břišního svalu), která může být důvodem, proč se vaše břicho neoplošťuje, i když cvičíte, a proč vás bolí záda a trpíte inkontinencí.

"Co když nemám na cvičení čas?"

Možná nemáte čas docházet na pravidelné poporodní lekce do studia. Možná ve svém okolí ani žádné nemáte a chybí vám hlídání.

Vím, jak je těžké najít si čas pro sebe, obzvlášť když jste zaneprázdněnou maminkou. Celý váš den se točí kolem péče o děťátko a domácnost, do toho možná ještě pracujete. Večer padáte únavou a vyčítáte si, že jste to cvičení zase nestihla.

Proto jsem výzvu vymyslela tak, aby vám zabrala co nejméně času:

3x týdně 15-20 minut cvičení + tipy, jak cvičit i při přebalování, vaření, při procházce s kočárkem a dalších běžných činnostech!

Víte, že pár minut denně, kdy si srovnáte své držení těla a zapojíte správně hluboké svaly, je pro vaše tělo důležitějších než hodina cvičení týdně?

Ukážu vám, jak na to a budu vás motivovat, abyste šla do praxe ;-) 

Na jaké cvičení se můžete těšit?

Propoujuji cviky z metody Pilates, jógy a různých typů zdravotního cvičení, při kterých je kladen důraz na správné držení těla, soustředěnost na pohyb, jeho plynulost, přesné provedení, ale i prožitek, který v našem těle vyvolává.

Do výzvy vybírám takové cviky, které jsou vhodné a žádoucí pro ženy po porodu, respektují jejich tělesné změny a jsou v souladu s jejich potřebami.

Do cviků vás budu navádět co nejpřesněji a upozorním vás na možné chyby, kterých byste se měla vyvarovat.

Co můžete díky cvičení získat?

 • lepší držení těla a pevný core
 • ploché břicho a záda bez bolesti
 • pružné pánevní dno - prevence inkontinence a zlepšení sexuálního prožitku
 • uvolnění napětí, radost z pohybu a dočerpání životní energie

Jak bude výzva probíhat?

 • Po zaplacení výzvy dostanete emailem odkaz na facebookovou skupinu, do které se přihlásíte.
 • Fb skupina bude soukromá, uzavřená, takže se nemusíte zdráhat sdílet své dojmy ze cvičení nebo pokládat jakékoliv dotazy. Jsem připravená vám na ně odpovídat a budu se na ně těšit.
 • Výzva bude probíhat 30 dnů. Vždy v pondělí, ve středu a v pátek zveřejním ve skupině video se cvičením. Zároveň vám pošlu odkaz na video emailem, abych vás na něj upozornila.
 • Průběžně budu také zveřejňovat krátké tipy nebo praktické rady, jak principy zdravého pohybu a držení těla aplikovat i ve vašem běžném denním režimu (při péči o děti a domácnost, při práci nebo při různých jiných aktivitách), abyste měla co nejlepší výsledky.
 • Na konci týdne vám pošlu emailem stručný přehled toho, co jsme během týdne probraly a procvičily.
 • Pokud vám během týdne nevyjde čas na všechna cvičení, nijak se tím netrapte a jděte si vlastním tempem. Nezapomeňte ale, že abyste na sobě cítila pozitivní účinky cvičení, je potřeba abyste šla do akce. Protože když nic neuděláte, nic se nezmění ;-)

Kdo vás výzvou provede?

Jmenuji se Michaela Malá a jsem certifikovaná lektorka Pilates.

Jsem také maminka dvou malých holčiček, proto je mi zkušenost mateřství velmi blízká a už od začátku se specializuji na cvičení s těhotnými ženami a ženami po porodu.  

Vedu několik let lekce Pilates pro těhotné a po porodu ve studiu pro zdravý pohyb a životosprávu a fitnesscentru. Nově také kurzy poporodního cvičení ve specializovaném studiu pro maminky.

Natočila jsem již řadu videí se cvičením a vedla spoustu online lekcí, mám tedy zkušenost s vedením cvičení "na dálku" a také mám na něj pozitivní ohlasy.

Absolvovala jsem řadu odborných kurzů a školení a nadále se v oblasti zdravého pohybu v těhotenství a po porodu vzdělávám a moc mě to baví.

Jaká témata na vás ve výzvě čekají?

Jak na správné držení těla po porodu?

Těhotenstvím bylo vaše tělo osově vychýleno. Srovnáte se tak, aby vám fungoval střed těla a celý hluboký stabilizační systém páteře. Aby vás nebolela záda a klouby a vaše tělo fungovalo, jak má.

Jak na ploché břicho?

Ukážeme si, jak cvičit břišní svaly, aby se zpevňovaly ze svého středu směrem ven a nedocházelo k přetěžování přímého břišního svalu. Cílem je pevný core a redukce případné diastázy.

Jak na pánevní dno po porodu?

Ukážeme si, jak cvičit pánevní dno, aby získalo zpět svou pružnost. Naučíte se aktivovat všechny tři jeho vrstvy a také je uvolnit. Řekneme si, v jakých případech je potřeba nechat si PD odborně vyšetřit.

Jak dočerpat energii?

Máte za sebou už několikátou probdělou noc a cítíte se vyčerpaná? Ukážeme si, jak během chvilky dočerpat energii, když se nám nedostává kvalitního spánku a odpočinku.

Jak si pomoct od bolesti zad?

Bolest zad je jednou z nejčastějších obtíží, která trápí nejen novopečené maminky. Předchozí těhotenství a následná péče o děťátko se vším tím nošeních a chováním se na našich zádech zkrátka projeví. Zacvičíme si sestavu, která vám od bolesti zad uleví.

Jak hubnout po porodu?

Řekneme si, jak správně začít svou váhu po porodu redukovat a také proč se vám to možná nedaří tak rychle. Zacvičíme si lehké cardio (bez skákání), při kterém se vám zvýší tepová frekvence a nastartuje spalování.

Kolik výzva stojí?

Ve 4 týdnech, které spolu strávíme, vás čeká:

 • 12 lekcí se cvičením,
  díky kterému se vaše tělo bude po porodu vracet zpět do kondice
 • 8 tipů na zdravý pohyb v podobě textového, obrazového nebo videopříspěvku,
  které vám uvedením do praxe pomohou se správným držením těla, úlevou od bolestí a nejrůznějších problémů, spojených s těhotenstvím a porodem
 • moje podpora ve fb skupině po celou dobu výzvy,
  budu vás motivovat ke cvičení a odpovídat na vaše dotazy
 • možnost sdílení s ostatními ženami ve výzvě,
  což se nám velmi osvědčilo. Spolu to jde tak nějak lépe ;-)
 • upozornění na nová videa a příspěvky a týdenní přehled do emailu
 • bonusy
  viz níže ;-)

Cenu jsem stanovila dostatečně nízkou, aby vám nebránila do výzvy vstoupit.

A zároveň takovou, aby pro vás byla závazkem a motivací jít do akce. Mnohdy je totiž odhodlání a vystoupení z "komfortní zóny" tou největší překážkou.

Cena výzvy je 1 990 Kč,

což je 497 Kč za každý týden strávený na společné cestě, která vás povede zpět do svého těla. 

Možná si říkáte, proč platit za videa se cvičením, když jich je zdarma plný youtube? U zdarma dostupných videí si nikdy nemůžete být jistá kvalitou obsahu a riskujete, že si spíš ublížíte. Spousta videí se cvičením je pro ženy po porodu naprosto nevhodná, dokonce i když jsou jim určena.

Ve výzvě získáte:

 • → ucelený přístup ke svému poporodnímu tělu, půjdeme krok za krokem, jednotlivé lekce na sebe navazují;
 • → část mého knowhow, které jsem získala během své několikaleté praxe cvičení se ženami po porodu a díky řadě odborných kurzů a školení.

"Co když mi výzva nebude vyhovovat?"

Ano, i to se může stát. Proto vám nabízím 14denní garanci vrácení peněz od momentu, kdy výzva odstartuje.

Pokud zjistíte, že vám výzva nevyhovuje, napište mi a já vám bez otázek vrátím peníze v plné výši. 

Možná vás napadají tyto otázky:

 • Rodila jsem císařským řezem, je pro mě výzva vhodná?
  Ano, cviky, které jsem do lekcí vybrala, jsou vhodné i po porodu sekcí. Každá žena se ale hojí jinak a je potřeba, abyste poslouchala své tělo a nikdy nešla do cviku přes bolest jizvy. Ideální je nechat si jizvu alespoň jednou zkontrolovat na fyzioterapii.
 • Mohu cvičit, i když mi ještě neskončilo šestinedělí?
  Obecně se doporučuje začít se cvičením až po šestinedělí zakončeném lékařskou prohlídkou, která shledá, že jste po zdravotní stránce v pořádku a netrpíte žádnými závažnými disfunkcemi způsobenými porodem nebo těhotenstvím. Dechová a jemná stabilizační a uvolňovací cvičení ale můžete provádět už v 6nedělí a náročnější cviky přidávat postupně. Můžete si jít výzvou vlastním tempem.
 • Má cenu přihlásit se do výzvy, když už jsem několik měsíců/let po porodu?
  Já si myslím, že má. Cvičení jsou zaměřená na zdravé držení těla a napřímení páteře, na budování pevného a stabilního středu těla, na získání pružného a živého pánevního dna. Jejich cílem je lepší vnímání vlastního těla a jeho potřeb, radost ze zdravého pohybu a dočerpání energie, které nám maminkám a zaneprázdněným ženám mnohdy chybí.
 • Mohu se do výzvy přihlásit, když mám zdravotní problémy?
  Výzva je určena především zdravým ženám jako prevence a náprava nejrůznějších potíží pohybového aparátu spojených s těhotenstvím a porodem a součást zdravého životního stylu. Pokud máte nějaké zdravotní problémy nebo omezení, konzultujte svůj stav s odborníkem (lékařem nebo fyzioterapeutem).
 • Budu potřebovat na cvičení nějaké speciální pomůcky?
  Ne, vystačíte si s podložkou, ručníky, polštářkem nebo složenou dekou a obyčejnou židlí.
 • Co když nebudu cvičení stíhat?
  Záměrně jsem zvolila krátké lekce v délce 15-20 minut třikrát týdně, aby byla co největší pravděpodobnost, že vám na ně vyjde čas. V minulé výzvě se nám kratší cvičení osvědčila a ženy si je pochvalovaly. Můžete si jít vlastním tempem, přístupy do výzvy vám zůstanou 6 měsíců. Budu vás ale motivovat, abyste šla do akce a zacvičila si. Jedině tak na sobě pocítíte pozitivní účinky.

Pokud si pořád nejste jistá, jestli je pro vás výzva vhodná, napište mi na misa(zavináč)mamapilates.cz nebo přes messenger.

Na ukázky mého cvičení se můžete podívat zde:

Bonusy k výzvě!!!

Připravila jsem pro vás video o diastáze, která zdaleka není jen estetickým problémem, ale ovlivňuje nepříznivě celý náš pohybový systém. Způsobuje často bolesti zad a inkontinenci, je důvodem, proč vám zůstává vypouklé břicho, i když třeba hubnete.

Rozestupem přímého břišního svalu trpí po porodu až 60 % žen! 

Díky videu si diastázu samy vyšetříte, dostanete potřebné informace ohledně její terapie a zacvičíte si cviky, které ji pomáhají redukovat.

Obdržíte minibrožurku ve formátu PDF o poporodních jizvách (ať už na břiše nebo na rodidlech). O ty je totiž třeba se starat dlouhodobě. Jedině tak docílíte toho, že na vašem pohybovém aparátu nezanechají vážné následky.

Řekneme si, jaké změny na jizvě jsou "normální", kdy zpozornit a vyhledat fyzioterapeuta, jak o jizvy pečovat.

Naučíte se jednoduchou masáž, která pomáhá jizvy prokrvit a tzv. "rozklouzat".

Co říkají na cvičení ženy, které se mnou prošly výzvou Zpátky k sobě?

30 dní

    3 x týdně 15-20 minut cvičení 

2 x týdně tip na zdravý a funkční pohyb během dne

 

Těhotenství a porod s sebou přinesl spoustu změn. Pojďme společně tyto změny vybalancovat a dopřát tělu péči, kterou potřebuje a kterou si zaslouží. 

Pojďme najít cestu zpět do svého těla.

A pojďme na to zdravě, chytře a hlavně funkčně!

Start na jaře 2023, zapište se, ať vám neuteče ;-)