Živý workshop

Pohybová příprava na porod

a šestinedělí

pro ženy ve 2. a 3. trimestru těhotenství

15. dubna 2023 v Praze

Co je náplní workshopu?

 • komplexní lekce těhotenského cvičení
  S pomocí několika cvičebních pomůcek uvolníme, protáhneme, rozhýbeme a naaktivujeme společně celé tělo od hlavy až k patě.
 • Jak si užít těhotenství bez bolesti
  Jak si ulevit od nejrůznějších potíží spojených s těhotenstvím, jako jsou bolesti zad, kyčlí a pánve, bolesti žeber a dušnost, otoky a křečové žíly, potíže se zažíváním, nevolnosti ad. Jak se vyrovnat se změnami na pohybovém aparátu a jak upravit své držení těla, abyste se v něm cítila co nejpříjemněji a nic vás nebolelo.
 • Pohybová přípava na porod
  Jak své tělo co nejlépe připravit na porod. Jaké pozice a cviky pomáhají s uvolňováním pánve a pánevního dna. Jak si pomoci při přenášení, když se miminku ještě nechce na svět.
 • Dechové a relaxační cvičení
  Jak se prodýchat těhotenstvím a jak vlastně dýchat u porodu? Jak relaxovat a uvolnit psychické napětí, jak pracovat se strachem a připravit svou mysl na porod a mateřství.
 • Příprava na šestinedělí a další období po porodu
  Jak probíhá rekonvalescence bezprostředně po porodu a dále. Jak pečovat o jizvy a poporodní poranění. Kdy a jak začít po porodu cvičit a vracet své tělo do kondice. Jak své tělo správně používat během dne při péči o miminko i domácnost. Co je to diastáza a jak si ji po porodu vyšetřit. Jak pečovat o své pánevní dno.

Ukážeme si také, jak využít šátek k podpoře těhotenského bříška, k prevenci předčasného porodu a úlevě od bolesti zad, kyčlí nebo symfízy. Jak si šátek uvázat po porodu a podpořit tak zavinování dělohy a správné držení těla. Můžete si přinést vlastní rebozo nebo jakýkoliv dlouhý nepružný šátek. Pokud žádný nemáte, lze využít kus nějaké pevnější látky (např. ze starého povlečení) o délce minimálně 2,7 m a šířce alespoň 60 cm. Případně si můžete půjčit moje rebozo, které bude k dispozici.

Místo a termín konání

15. dubna 2023

14 - 18 h (včetně přestávek)

v krásném a příjemném prostředí nově zrekonstruovaného studia MamiGym (U Albrechtova vrchu 40, Praha 13)

v komorním počtu max. 8 účastnic (minimum pro konání kurzu je 6)

cena workshopu: 1 490 Kč

součástí ceny jsou tištěná skripta a drobné občerstvení

Kdo vás workshopem provede?

Jmenuji se Michaela Malá a jsem certifikovaná lektorka Pilates.

Jsem také maminka dvou malých holčiček, proto je mi zkušenost mateřství velmi blízká a už od začátku se specializuji na cvičení s těhotnými ženami a ženami po porodu.  

Přes 5 let se jako lektorka věnuju cvičení s maminkami v několika pražských studiích a centrech. Vytvořila jsem desítky lekcí a online kurzů a vedu skupinové i individální lekce a kurzy. 

Absolvovala jsem již řadu odborných kurzů a školení a nadále se v oblasti zdravého pohybu v těhotenství a po porodu vzdělávám a moc mě to baví. Více o mně se dozvíte zde.

Reference

Míšo, to, žes mě naučila dýchat, bylo to nejlepší, co se mi před porodem mohlo stát. Při porodu jsem přesně věděla, kam dýchat a jak, takže jsem procházela jednou kontrakcí za druhou téměř jako nic. Myslím, že i díky tobě byl můj porod hladký, bez stresu a celkem rychlý! Moc děkuju za naše individualní lekce!
Lucie Kinkorklientka individuálních lekcí
Individuální lekce těhotenského cvičení s Míšou byla ta moje nejlepší investice pro přípravu k porodu. Míša je nejen velká profesionálka, ale i skvělá ženská, se kterou byla každá hodina radost. Vždy se mě zeptala, co mě bolí, co bych potřebovala rozhýbat a zrelaxovat, a podle toho jsme cvičily. Využily jsme mnoho pomůcek, různých varianty cviků. Míša mi dala skvělé rady a tipy k porodu - jak správně dýchat, uvolnit pánevní dno a rozhýbat se. Cvičila jsem s ní od 4. až to 8. měsíce těhotenství a po každé hodině jsem se cítila skvěle, jako bych vůbec těhotná nebyla. :) Necítila jsem těžké břicho, záda se uvolnila a stres se odplavil. Prostě příjemně a užitečně strávený čas!
Kristýna Burdováklientka individuálních lekcí
Díky lekcím s Mamapilates jsem zvládla porod dobře nad všechna mé očekávání, pomohlo mi hlavně dýchání a i cviky na uvolnění beder a pánve. Moc doporučuji a těším se s Míšou na cvičení po porodu v MamiGym!
Kristýna Létalováklientka skupinových lekcí a kurzů, zakladatelka MamiGym

Pro koho je workshop vhodný

Pro těhotné ženy ve 2. a 3. trimestru, které se chtějí opečovat kvalitním funkčním těhotenským cvičením a dobře se připravit na porod i období po něm. Pro ženy, jejichž těhotenství probíhá fyziologicky a bez zdravotních komplikací. Pokud si nejste jistá, zda je pro vás těhotenské cvičení vhodné, konzultujte to prosím se svým lékařem.

Máte k workshopu nějaké otázky?

Napište mi na misa(zavináč)mamapilates.cz, ráda se vám budu věnovat.